TERMOTON P+W 38cm kl.15
WARTO POROZMAWIAĆ:
Dział obsługi klienta:
6,53 zł szt.
Klikając przycisk ,,wyślij” wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (telefon, Internet) oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ust. 3 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1489, z późn. zm.) od Protektor Polska sp. z o.o.
Klikając przycisk ,,wyślij” wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (telefon, Internet) oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ust. 3 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1489, z późn. zm.) od Protektor Polska sp. z o.o.
Klikając przycisk ,,wyślij” wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (telefon, Internet) oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ust. 3 ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 16 lipca 2004 r. (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1489, z późn. zm.) od Protektor Polska sp. z o.o.
DANE TECHNICZNE
| Wymiary | 250x380x235 mm |
|---|---|
| Element murowy | pustak ceramiczny |
| Nazwa potoczna | pustak, cegła ceramiczna |
| Klasa/gęstość/odmiana | 680 kg/m³ |
| Profilowanie/montaż | system PIÓRO-WPUST |
| Materiał | glina |
| Wytrzymałość na ściskanie | 13,3 N/mm² |
| Współczynnik przenikania ciepła U | 0,47W/(m²K) |
| Wsp. przewodzenia ciepła λ | 0,19W/(mK) |
| Wsp. oporu cieplnego R | 1,98(m²K)/W |
| Poj. cieplna Cp | 420kJ/(m²K) |
| Współczynnik oporu dyfuzyjnego μ | 5/10 |
| Ilość na palecie | 72szt. |
| Waga palety | 1,1 t |
| Reakcja ogniowa | Euroklasa A1 |
| Producent | TERMOton |
OPIS
TERMOTON® P+W 38 to nowoczesny pustak ceramiczny przeznaczony do budowy jednowarstwowych ścian zewnętrznych bez konieczności stosowania dodatkowej warstwy ocieplenia. Produkt powstaje z naturalnej gliny i jest wypalany w wysokiej temperaturze, co zapewnia mu trwałość, wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz doskonałą izolacyjność termiczną.
Dzięki systemowi pióro-wpust (P+W) pustaki łączą się bocznie bez użycia zaprawy w spoinach pionowych, co przyspiesza proces budowy i minimalizuje mostki termiczne. Grubość 38 cm zapewnia znakomitą izolację cieplną, spełniając wymagania dla nowoczesnych budynków energooszczędnych, a nawet standardu domu pasywnego (przy odpowiednim wykończeniu).
TERMOTON® P+W 38 to idealne rozwiązanie do budowy solidnych, ciepłych i trwałych ścian nośnych w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym.










